"אני רוצה לרדת (רק) חמישה קילוגרם"

ב

"אני רוצה לרדת רק חמישה קילוגרם", אמרתי לשירן לפני כשנה, בעודנו מסתובבות ברחובות במנהטן. "אני כבר לא יודעת מה לעשות, אני מתאמנת, לא יכולה לראות יותר חזה עוף, יאוש". התבכיינתי.

"ברור שמשהו לא עובד לך, אני לא אגיד לך מה, כי אני לא יודעת, אבל דברי עם קארין. תראי מה היא אומרת", שירן ענתה.

הייתי צריכה להתבשל ולקבל החלטה, וכעבור כמה ימים שלחתי מייל לקארין עם הבדיקות הרפואיות שלי, והחלטנו יחד שאני מצטרפת לתוכנית "21 יום".

לפני שאני כותבת על התהליך שעברתי, אני מבקשת להבהיר שאין לי שום עניין להפוך להיות גורו תזונה וחיים בריאים. אני לא חושבת שמישהו שלא עבר הכשרה מקצועית בנושא יכול ללמד אחרים על תזונה ועל בריאות. אם יש משהו אחד שלמדתי בתהליך הזה, הוא שכל אחד ואחת מאיתנו שונה מהאחר, ומה שעובד לי, לא עובד בהכרח לאחרים ולהיפך.

אני כן בוחרת לשתף את המסע שלי על מנת להעביר מסר של מחויבות למטרה, ואהבה עצמית.


מי שעוקב אחריי במדיות השונות (פייסבוק, אינסטגרם, בלוג) יודע שאני אוהבת אוכל. לא פעם כתבתי שאוכל עבורי זאת מסורת, תרבות, אהבה, ותשוקה. אני אוהבת לגלות אוכל, במיוחד כשאני נמצאת בחורים הנידחים שאני מבקרת בהם בארצות הברית ומחוצה לה.

אני בוגרת קורס קונדיטוריה, מתמחה בעוגות שמרים, והחולשה הכי גדולה שלי היא חטיפים מהסוג הזול ביותר (תודה, אבא). תנו לי להיכנס לתחנת דלק באמצע טקסס, ולהעמיס צ'יטוס, פריטוס, דוריטוס, תפוצ'יפס, במבה, וביסלי. תוסיפו לזה צ'יפס של מקדונלדס או פייב גייז, ואני המאושרת באדם.

התחלתי את התוכנית של קארין כשלא היו לי נסיעות קרובות מהעבודה ויכולתי להתמסר לתוכנית ולשינוי שאני הולכת לחוות. אני לא ארד לפרטי התוכנית, אלא אשים פה לינק שתוכלו לקרוא, להבין ולשאול את קארין והצוות שלה שאלות:
https://www.sugarfreequeendetox.com/

אני כן אספר שקארין לימדה אותי מה קורה לי בגוף בזמן שאני אוכלת סוכר, שומן וכל דבר אחר. היא שברה לי מיתוסים של תזונה, היא לימדה אותי לבשל אוכל בריא וטעים שלא מסתכם בחזה עוף מכובס ועייף. למדתי לקרוא תוויות של אוכל, דבר שלא עשיתי מעולם. למדתי שהמספר על המשקל פחות משנה אם ההיקפים שלי יורדים, שאין קיצורי דרך מלבד התמדה, ויותר מהכל למדתי להיות מודעת לגוף שלי ולמה שאני מכניסה אליו גם אם אני אוכלת מחוץ לבית. התמונות מטה, הם מנות מהתוכנית של קארין ומלבד לזה שהן מצטלמות  מאוד יפה, הן גם טעימות.
בתום התוכנית של קארין השלתי שלושה קילוגרמים ממשקל הגוף שלי והצרתי היקפים, מה שלא התרחש במשך שנים. מתום התוכנית ועד לרגע זה, אני נמצאת בתוכנית שנקראת Keep On Track- שמספקת לי מסגרת לירידה מתונה במשקל, מעקב, מתכונים נוספים ועוד.

******
עד לפני שנה וחצי, הייתי מתאמנת משהו כמו פעמיים בשבוע, מידי פעם יוגה, זומבה וחדר כושר. בראיה לאחור, אני לא באמת חושבת שללכת פעמיים בשבוע לחדר כושר או לחוג נקרא להתאמן, לפחות לא עבורי. אם הייתם אומרים לי לפני שנתיים שאני אהפוך להיות אחת מהבנות המעצבנות האלה בפארק שרצות ונראות כמו פרסומת לנייק הייתי צוחקת לכם בפנים.

כיום, אני משתדלת להתאמן בין ארבע לחמש פעמים בשבוע.


הכל טוב ויפה כשאני בבית , באטלנטה, החיים הם בועה. האתגר הגדול היה בנסיעות מהעבודה. אני לא יודעת אם אתם מבינים מזה אומר להכין אוכל לשלושה ימים, לטוס עם צידנית, לחפש טריידר ג'ו (סופר עם מוצרים בריאים), לארוז בגדי ספורט, להתאמן בכל מלון (גם אם אין להם חדר כושר), ולחפש בגוגל "אוכל בריא" בחורים בפלורידה או טנסי.

******
"יקיר, אכלתי דג בכנס, אני מרגישה נפוחה", אני מודיעה.
"לכי תעשי 25 דקות קרדיו, יעבור". הוא ענה.
"מה עכשיו קרדיו, אין לי זמן", אני מתמרמרת.
"דברי איתי שתסיימי". אמר וניתק.

יקיר (ספורטאי מצטיין, שחיין מקצועי לשעבר), הוא בין האנשים היחידים שיכולים לצוות עליי ללכת לחדר כושר ולתת לו דיווח בסיום המשימה.

"את בבית? הולכים לחדר כושר", הוא מודיע.
"תעלי על מתקן המדרגות", דברי איתי עוד רבע שעה, אם תצליחי לסיים אותה", הוא מתגרה בי.
"הגרטל, אם את לא מזיעה, לא התאמנת". ממשיך.

לפני כשנתיים, הייתי בגאלה, ולבשתי שמלת ערב שאני מאוד אוהבת, כמה ימים לאחר מכן ראיתי את התמונות מהאירוע ולא ממש הייתי מרוצה ממה שעייני ראו. הראיתי ליקיר את התמונות, והוא הראשון לומר לי בלי עכבות שאני צריכה להפסיק למרוח אותו שקשה לי בגלל שאני עדיין בשיקום מתאונת דרכים (שהייתה שנה קודם) ולכן אני עושה יוגה, והוא זה ששלח אותי לדבר עם ענבר על תוכנית אימונים מסודרת.

"ענבר, היום אנחנו עושות אימון קריעה , תביאי אלונקה", כתבתי לה לפני שבוע.
לא הייתי צריכה אלונקה בתום האימון, אבל  יום לאחר מכן התהלכתי באטלנטה בקושי רב כששרירים שלא ידעתי על קיומם נמצאים לי בישבן ואין לי את מי להאשים מלבד את עצמי. בכל זאת ביקשתי ממנה.

ענבר היא בשלנית מעולה (של אוכל בריא!), חובבת יין ואשת מקצוע בתחום הספורט, בעלת תארים מתקדמים, כזאת שמשקמת פציעות ספורט לספורטאים. תוכנית האימונים שלי בנויה מרמת קושי "ענבר 1" (הכי קשה)- "ענבר 5" (קשה מינוס).
אתמול, בעודי עושה אימון בחדר כושר, לבד, חשבתי לעצמי מה יקרה אם אפסיק לעשות כושר, ואז מיד עניתי לעצמי , שזאת בכלל לא אפשרות.


אני אדם שיודע לשים לעצמו מטרות ולעמוד בהן. אני מאוד עקשנית, מאוד מחוברת לעצמי ומה עושה לי טוב או לא. יחד עם זאת, אני לא יכולה לדמיין את התהליך שעברתי בלי שירן, קארין, ענבר ויקיר, שהצליחו להעמיד אותי במקום כשהיה צריך ופירגנו כשהגיע ועל זה אני אסירת תודה.


זוכרים את החולשה שלי, זאת עם הצ'יפס?
באוקטובר האחרון ביקרתי בקליפורניה, ומה עושים בקליפורניה?
הולכים לרשת In and Out  ומזמינים ארוחת Animal Style- המבורגר כפול, עם גבינה, צ'יפס, ומילקשייק תות-שוקו-וניל.


כמה חיכיתי לרגע הזה.
קיבלתי את המנה האגדית, אכלתי שני ביסים וזרקתי אותה.
בשביל שאני אזרוק לפח ארוחה כזאת, צריך לקרות נס.
חיכיתי שעה ועשיתי אימון אינטרוולים רק כדי להוציא את שני הביסים האלה מהגוף שלי ולא בגלל שאכפת לי מהקלוריות, אלא בגלל שהרגשתי פיסית כל כך רע.

"נו איך היה?" קארין שאלה.
"אני לא יודעת מה קרה לי, לקחתי שני ביסים והרגשתי שאני סובלת", עניתי.
"לא מפתיע. ברגע ששינית את אורח חייך לבריא, ואת לא נוגעת באוכל הזה על בסיס קבוע, הגוף שלך מתקשה לעכל זאת שוב". קארין הסבירה.

זה היה היום שהבנתי שחיי השתנו.
החיים ללא ג'אנק פוד (אלא אם כן זה פיצה ארטישוק בשלוש בבוקר)
החיים שאני מרימה בהם משקולות
החיים שאני מוצאת מקום להתאמן בו גם אם אין בו חדר כושר
החיים שאני לוקחת איתי אוכל לכל מקום
החיים בלי מיגרנות
החיים עם שינה ארוכה וטובה בלילה
החיים עצמם.

שלכם,

הגר.


מודעות פרסומת

3 תגובות הוסיפו את שלכם

 1. ר.ה. הגיב:

  מדהים! גם אני גרה בארה״ב ואשמח לדעת איך עשית את זה בשלט רחוק עם אנשי מקצוע מישראל ולקבל פרטי התקשרות עם אנשי המקצוע. תודה ובהצלחה

  אהבתי

  1. Hagar הגיב:

   הי, קארין מתגוררת בלוס אנג'לס ואת יכולה להיכנס ללינק ששמתי בפוסט ולפנות אליה, אני עשיתי את זה איתה.

   אהבתי

 2. מיכל סרוסי הגיב:

  חולה עלייך. השראה. אלופה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.