פוסטיפוח לחורף (ואיך מורמונים ופלאפל קשורים לזה?)

ב

בין מעבר מדירה אחת לשניה , הצלחתי לכתוב לכם את ה"עשרה סנט" שלי לצלוח חורף קר ולהפוך אותו כמה שאפשר לחמים ונעים.

בחורף קודם, הטמפרטורות ירדו מתחת לעשר מעלות (צלזיוס) כבר באוקטובר, למרות שהיה לי קר, ירידת הטמפרטורה הייתה בהדרגה, מה שאפשר לגוף להתרגל לקור. השנה, תודות לאל ניניו, החורף לא ממש הופיע עד סוף דצמבר, וזה קרה בבת אחת, בכריסמס היו 17 מעלות, אנשים הלכו עם מכנסיים קצרים, מכירה כאלה שהעזו לעשות ברביקיו, ואז בערב ראש השנה האזרחית, הטמפרטורות ירדו אל מתחת לאפס. במשך ימים ארוכים סבלתי מ- Brain Freeze מתמשך, חשבתי שהראש שלי מתפוצץ, מיגרנות, כאבי ראש, רגישות בעיניים, לחץ באזניים, עור יבש, ואף מדמם ללא הפסקה. קבעתי תור אצל הרופא, אחרי לקיחת מדדים וכמה בדיקות כלליות הוא שאל אותי מדוע הגעתי ואמרתי לו שאני חוששת שמשהו לא בסדר איתי, כן. תיארתי בפניו את כל מה שכתבתי פה לפני כמה שורות, ומי שמכיר אותי יודע כמה דרמטית אני יכולה להיות, ואז הוא אמר לי בפשטות, שאני לא רגילה לחורף פה, ולוקח לי זמן רב יותר להתרגל מאחרים, ובמילה אחת , "בכיינית".

חזרתי הבייתה מהרופא, חושבת איך לשקם את האגו שלי שנשבר לרסיסים, מעלה זכרונות מהחורף הקודם, מנסה להבין מה אני עושה הלאה כדי להתמודד עם החודשים הבאים שלא הולכים להיות חמים יותר. משנת החורף שלי מתחלקת לכמה תחומים: ביגוד, טיפוח ותעסוקה (זאת אומרת, מה עושים כשקר חוץ מלשבת בבית).

לבוש
חורף קודם הייתי דלת אמצעים חורפיים, מה שהיה לי היה מישראל, ובחורף לא קונים פה ציוד חורף, למה אתם שואלים? כי זה יקר. אז חיכיתי לקיץ, חיכיתי וחיכיתי והיה שווה לחכות.
מעיל- במהלך חודשי הקיץ רכשתי לעצמי מעיל פארקה של קולמוביה, המעיל מיועד למזג אויר מתחת לאפס, בלתי אפשרי ללבוש אותו ביותר מזה כי זה תנור מהלך, אני לא צוחקת. ללכת עם המעיל הזה, מרגיש כמו ללכת עם סמיכת פוך. מכיוון שחיכיתי לקיץ, רכשתי את המעיל בשליש מחיר ממחירו המקורי בחורף, לידיעת המחפשות/מחפשים. בנוסף, יש לי מעיל צמר של גאפ, מעיל סטודנטים למזג אויר יותר חביב, ומעיל גשם, גם הוא של קולומביה.

מגפיים- כמו מעיל, לא כל מגף מתאים לכל יום חורפי, ואם יש תירוץ לאבזר את עצמי בעוד מגף אז למה לא? יש מגפי גשם של האנטר, יש מגפיים ליום קר שיש בפנים פרווה מחממת, אני הצטיידתי במגפי בוקרים של Frey , שגם אותם קניתי בחצי מחיר בקיץ, אני שמה גרב טובה וחותלות וזה מושלם, אבל אני גרה בדרום, לאלו שגרות/ גרים באזורים מושלגים צריכים משהו קצת יותר רציני, כמו סוראל.
לסיום, מגפי UGG, שנה שעברה כבר הבעתי את סלידתי מהמגף המכוער הזה, ואני מתייחסת לדגם הקלאסי שלהם, אתם לא תראו אותי הולכת איתם לעבודה, בשום פנים ואופן לא, אצלי זה משמש כנעל בית מפנקת.

טיפוח
עד לפני כמה שבועות, הייתי בטוחה שאני מבינה מה הגוף שלי צריך, קרם גוף, קרם לחות לפנים, מסכה פעם בשבוע, וקרם עיניים. אז לא, במזג אויר הנוכחי, המוצרים הנ"ל לא סיפקו את עור הגוף והפנים שלי. מה עושים? שאלה רטורית, הולכים לספורה. משמאל לימין, המוצרים שחידשו לי את מחזור הדם בגוף.

IMG_20160201_060544

קרם גוף/לחות- נכנסתי לספורה מכוונת מטרה, ישר ניגשתי לאזור טיפוח הפנים ואחת העובדות שאלה אותי מה אני צריכה , אמרתי לה שאני צריכה קרם גוף או חמאת גוף, היא המליצה לי על חברת FAB. נתחיל מזה שהמוצרים שלהם אורגנים, נעבור על זה שהם לא יקרים (בהשוואה למוצגי טיפוח מתחרים) ונסיים בעובדה שהקרם הזה שינה לי את החיים. כמה קליל ככה הוא מלא ועשיר ונספג בגוף, משתמשת בו גם כקרם גוף ובמקרים קיצוניים של יובש גם בפנים, חובה חובה חובה!!!

שמן פנים (סרום)- המלצה של סתיו מהבלוג Cats and Sparkles,  מה אני אומרת לכם, כל מילה של סתיו הייתה נכונה, כמה טיפות מהשמן הזה לפני השינה, זה טיפול בספא, הריח שלו, והעור כשקמים בבוקר, מדהים. בימים של חורף כבד, כשהעור צמא לכל טיפת לחות, תפיחות עם השמן הזה לעור הפנים, אושר.

שיער וידיים– מאז שעברתי לפה, יש לי בעיות אם השיער שלי, המים, המזג אויר, משהו גרם לשיער שלי להיות יבש מבד"כ, מאז שאני משתמשת בסרום שיער של Sabon(מצדמבר), השיער שלי חזר לחיים. יש לי עוד כמה וכמה מוצרים של חברת Sabon, אבל הקרם ידיים שלהם, מנצח. הפורמולה שלו לוקחת בסיבוב את הקרם ידיים של AHAVA, ושל L'occitane, לא מותיר שאריות שמן על הידיים, מומלץ (גם לגברים).

מערכת חיסונית (מניעת מחלות)- לא ארבה במילים, אני לוקחת את פרוטק טיפות במינון הרצוי כל פעם שאני מרגישה קצת לא טוב, או כמו שאוהבים לומר פה בארה"ב Under the Weather, כמה ימים, בוקר וערב ואני כמו חדשה (ותודה לבועז, אח שלי, שגילה לי את זה לפני כמה שנים).

לסיום חלק הטיפוח, אני רוצה לספר לכם על שתי בלוגריות איפור וטיפוח, שאילולא הן וההמלצות הכנות שלהן לא הייתי כותבת את מה שכתבתי לכם פה, הן גם לא צריכות שאני אמליץ עליהן ובכל זאת, סתיו קורן מהבלוג Cats and Sparkles ודרכה גם הכרתי את מורן טרסוב מהבלוג Moran Tarasov -Make up artist, שתיהן עושות מה שבלוגריות בתחומן אמורות לעשות והן דוגמה לכל מי שחפצה להיות כזאת. הכי חשוב בעייני, הן נגישות ואמינות. כל מילה שיוצאות להן מהפה עם קבלות.
(*לינקים לבלוגים שלהן תוכלו למצוא מטה).

תעסוקה
או מה לעשות בזמן הפנוי חוץ מלהיכנס מתחת לפוך ולחכות שיגיע מרץ?
בבחינת לו"ז ההופעות וההצגות שיש באטלנטה במהלך חודשי החורף, אני חושבת שגם מי שמביא את אותם מופעים מבין שצריך לספק לאנשים משהו לעשות ורצוי תחת קורת גג.
Book of Mormons– הגיעו אלינו לעיר לביקור, אחרי שנים של ציפיה והמתנה הלכתי לראות אותם והיה מדהים, ממש ברודווי ליד הבית, שווה כל אגורה (60$ ליתר דיוק).
לפני כשבוע החל פה באטלנטה פסטיבל הסרטים היהודי, לשמחתי הרבה מגיעים לפה אחת לשנה סרטים מישראל, ביום ראשון האחרון ראיתי את "פלאפל אטומי" מבית היוצר של "מבצע סבתא" ואני כבר מחכה לראות אותו שוב, חובה! מתוכננים לי ברשימה עוד שני סרטים במהלך הפסטיבל.
אני יוודעת שיש פסטיבלי סרטים יהודיים בהרבה ערים גדולות בארה"ב, שווה בדיקה, אין כמו סרט ישראלי טוב לחמם את הלב ולהרגיש קצת בית.
ולקינוח, באמתחתי עוד שתי הופעות מוזיקה שאני אמורה ללכת אליהם כדי להמריץ את הדם.

IMG_20160119_204613

עד כאן, מקווה שקצת חיממתי לכם את הלב, ואולי תיקחו טיפים מפה לחמם את הגוף והנשמה.
תהיו חזקים, ושיגיע כבר האביב (:

שלכם,
הגר.

*לינקים לבלוגים של סתיו ומורן:
Cats and Sparkles-
http://catsnsparkles.blogspot.com/
Moran Tarasov -Make up artist
http://morantarasov.com/blog

 

מודעות פרסומת

2 תגובות הוסיפו את שלכם

 1. maayan הגיב:

  תודה תודה על הסקירה המועילה – בדיוק בזמן כשאני מנסה להבין איך לצלוח חורף ראשון של קור… האם תוכלי לציין את שם הסרום עליו אאת ממליצה? לא מצאתי את זה באתר של סתיו

  Liked by 1 person

  1. Hagar הגיב:

   היי מעיין ,
   שמחה שעזרתי לך. הסרום מופיע בתמונה של כל המוצרים. של קלרינס , צהוב שקוף כזה, שמו Huile Lotus, מדהים.
   אני יודעת שיש גם את הסרום של אסתי לאודר, בקבוק חום כזה, מורן ממליצה עליו כל הזמן באתר שלה… עדכני אם יש לך עוד שאלות.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.