היום בו נולדתי מחדש

ב

בתאריך ה- 16.11.14 , בדיוק לפני שנה חזרתי ברגל מבית הקפה ליד הבית שלי, עברתי את מעבר החציה ונפגעתי על ידי מכונית. באותו היום,  לפני שנה ניצלתי מתאונת דרכים קשה ואפשר לומר בלי טיפת ציניות שבאותו היום נולדתי מחדש.

*אם אתם לא מכירים את הסיפור או שאתם מעוניינים לרענן את זיכרונכם עם סצנת "אנטונמיה של גריי- שיקגו פייר- אי אר" שהייתה לי לפני שנה, תוכלו לקרוא את זה בפוסט המצורף:
https://relocationotes.wordpress.com/2014/11/29/sometimesifeellikeimlivinginamovie/

היום אחרי שנה אני יכולה לספר לכם שלהיפגע על ידי מכונית זה לא נחמד במיוחד(בלשון המעטה).
מה שכן נחמד זה שיש מרכיב ביטוחי בארצות הברית שנקרא pain and suffering, הסעיף הזה נועד לפצות את הנפגע בסכום כסף על הסבל שהוא עובר כתוצאה מהתאונה וזה בלי קשר לכיסוי ההוצאות הרפואיות שאותן חברת הביטוח מחוייבות לשלם. מרבית הישראלים קוראים לסעיף הזה "יאלללה תעשי קופה, אם את לא מוציאה 100 אלף דולר, את פארש".

במקרה שלי , הפציעה שלי והתופעות לוואי שלה, לא ממש הצדיקו מאה אלף דולר, זה אפילו היה נראה לא אמין אם הייתי דורשת את זה , אבל גם מה שחברת הביטוח הציעה לי בזמנו היה די מביך, אז החלטתי לתבוע אותם.

עברו כמה חודשים, ליתר דיוק עברו אחד עשר חודשים מהתאונה עצמה ועד לתאריך המשפט.
אנשים חיים פה חיים שלמים ולא מתקרבים לבתי משפט, אלא אם כן הם חייבים למלא את חובתם כמושבעים, ואני דקה וחצי פה , הולכת לבית משפט לתת עדות בפני שופט.
הייתי בלחץ, הימים לפני המשפט לא היו קלים, העורך דין שלי העביר אותי תדרוך, ונאלצתי לחיות מחדש את הרגעים המזוויעים ההם שעשיתי מאמץ רב לשכוח.

דקה לפני שנכנס השופט , הציעה לי חברת הביטוח סכום פשרה, אבל החלטתי ללכת על כל הקופה.

אז אם בתאונה הייתי בתוך סדרות טלוויזיה שכבר הזכרתי אז הפעם בבית משפט הייתי בסדרות חדשות כמו "פרקליטי אל איי (רק זקנים כמוני יידעו על מה מדובר)" – השופטת ג'ודי- How to get away with Murder"-  ישבנו על הספסלים, מחכים לשופט שייכנס… אני מוציאה את הנייד לצלם, וכמעט הואשמתי בביזיון בית המשפט עוד לפני שהתחלנו.

"All Rise!"

(העניין הזה אמיתי, הם אשכרה קמים ומדברים כמו בטלוויזיה).
השופט נכנס, מברך את האנשים בברכת שלום, מסביר להם שכדי וחשוב להם לפנות לגישור, הוא מחייך ומבקש מהכתבנית להתחיל לקרוא לאנשים, בזה אחר זה אנשים ניגשים לשולחנות, ולדוכן העדים ואני מרותקת.

"Case Number 1233455 "Hagar Sides

"הגר את תהיי בסדר" אני שומעת את עצמי אומרת לעצמי בראש,  "הגר את תהיי בסדר, הוא יאמין לך, הוא יאמין לך, שטויות, גם אם לא, העיקר שניסית, מה כבר יכול לקרות? אז לא תקבלי כלום. לא!
אין מצב שאני לא אקבל כלום,אני אלחם, אולי אם אני אבכה הוא יאמין לי יותר, בעצם לא , עדיף אסרטיבית" וככה אני מדברת לעצמי בזמן שהשופט נוזף בחברת ביטוח שהם גררו אותי משפט.

I would like to call Ms.Hagar Sides to take the stand

אני שומעת את העורך דין שלי אומר לשופט, אני קמה וניגשת לדוכן העדים, שומר בית המשפט מבקש ממני להרים את יד ימין ולחזור אחרי דבריו… So help me God

מרגע זה מתחיל המופע הכי טוב שנתתי בימי חיי (עד כה ),
עורך הדין שלי מבקש ממני להציג את עצמי לשופט ולספר על עצמי קצת ולאחר מכן לתאר את אשר עבר עליי ביום התאונה, בעודי מגוללת את סיפורי קורע הלב , נשבעת לכם גם הכתבנית יבבה קצת, אני שומעת לפתע "אובג'קשיין"!
Leading the witness…

מההההה????!
עלה לי הדם לראש, "מה את מפסיקה אותי באמצע חוצפנית" אני אומרת לעצמי על עורכת הדין של חברת הביטוח, בזמן שהשופט מבקש ממנה להסביר את עצמה, ועונה לה "Overruled".

I am sorry about this Ms. Sides, please continue

"משחק אמין" אני חושבת לעצמי , כולנו, כל אחת מהדמויות נתנה אחלה שואו, מלבד עורכת הדין של חברת הביטוח שניסתה קצת יותר מידי, וככל הנראה זאת הסיבה שבחקירה הנגדית לא היה לה מה לשאול אותי, כי לא היה לה קייס והיא רק עיצבנה את השופט עד יותר.

השופט הודה לי על העדות וביקש ממני להתיישב במקומי, שמע את נאומי הסיכום, כתב כמה דברים ו…
I think this is obvious that I am going to rule in favour of Ms.Hagar Sides

איפה מחיאות הכפיים?! אני  חושבת שגם מגיע לי אוסקר עבור זה!
השופט איחל לי החלמה מהירה, ושחרר אותנו לדרכנו, שניה לפני שעזבתי את בית המשפט העפתי מבט נוסף בחדר ונצרתי את הרגע, רציתי לזכור את הרגע הזה, את הרגע הזה שלא וויתרתי והקשבתי לאינטואציות שלי עד הסוף.

אתמול, ב- 16.11.15, שנה לאחר מכן, צלצל הטלפון שלי בעבודה והעורך דין שלי הודיע לי שהצ'ק הגיע, ואני יכולה לבוא לאסוף אותו. אם זאת לא סגירת מעגל אני לא יודעת מה כן.

אתם מכירים אותי, אני בדרך כלל שמה עצמים ויזואליים בבלוג על מנת להמחיש את מה שאני כותבת, אך לצערי, במקרה הזה, אתם תאלצו להאמין לי ולהפעיל את הדמיון, או לראות פרק בסדרה משפטית ולדמיין שאני חלק מהקאסט, גם הולך.

הזכרתי בפוסט התאונה לפני שנה, שהתאונה קרתה ימים ספורים לאחר יום ההולדת שלי, הייתי אז חצי שנה בארצות הברית, צעירה במושגים של שליחות או רילוקשיין. שנה שעברה לא היו לי יותר מידי חברים פה, ולא ממש ציינתי את יום ההולדת שלי והתאונה לא הוסיפה למורל שלי, במשך ימים שלמים שאלתי את עצמי מדוע זה קרה, לא מתוך רחמים עצמיים אלא באמת לנסות להבין האם התאונה הייתה מסר.

התשובה היא חד משמעית כן!

התאונה גרמה לי להפסיק לפחד בנוגע לדברים שאני רוצה בחיים ושהם אינם צריכים לבוא האחד על חשבון השני אלא הם יגיעו יחד, מתי שהם צריכים להגיע. התאונה גרמה לי להפסיק ללכת לחדר כושר, מה שגם ככה לא ממש אהבתי (אבל מה עושים בשביל לשמור על הגזרה), והתאונה גרמה לי (עם עזרה של השותפה שלי) להתחיל לעשות יוגה.

אני חוזרת ואומרת בחודשים האחרונים שהיוגה שיתנה את חיי אבל זאת התאונה ששינתה אותם קצת לפני היוגה.

אז השנה אחרי הניצחון שלי במשפט והשיקום הפיזי והמנטלי באמצעות חברים טובים שאספתי לי פה(שהם כמו משפחה) היוגה, החוויות , חלומות שהגשמתי, המקומות שראיתי, הביקור בארץ והביקור של המשפחה פה, הרומן הקצר שהיה לי (ואני מאחלת לעצמי אחד ארוך שלא ייגמר) והאהבה הענקית שקיבלתי מישראל בכל אמצעי התקשורת,  יום ההולדת שלי השנה היה משמח במיוחד. לא ליווה אותו דיכאון יומולדת כמו שנים קודמות, לא ליוו אותו שאלות גדולות של החיים כמו "הגר, מה יהיה איתך, לעזאזל?" אלא בדיוק להיפך, הבנה מוחלטת שאני נמצאת במקום הנכון ובזמן הנכון עבורי.

במילה אחת: אושר!

2015-10-02 20.45.14

מבטיחה בפוסט הבא לחזור לשגרה ולספר על אוכל ועל מקומות חדשים שגיליתי לאחרונה, עד אז, תודה ענקית.

יומולדת שמח לי, אני בת שנה ויום !
אוהבת ומתגעגעת רצח
אני.

מודעות פרסומת

4 תגובות הוסיפו את שלכם

 1. Ido Glazer הגיב:

  פוסט יפה, אהבתי
  מזל טוב

  >

  אהבתי

 2. לירן הגיב:

  תשמעי, מה שנקרא- סיפור לספק לנכדים.
  עוד תובנה שלי גם מהשנה- יוגה של החיים:)
  שנה מהממת שתהיה לנו…

  אהבתי

  1. Hagar הגיב:

   גם לך חמודה! מגיעה למנהטן עוד מעט.. אבקש המלצות

   אהבתי

 3. גלי זהר הגיב:

  מושלמת אחת! אני עם דמעות בעיניים אחרי שקראתי, וזה לא רק בגלל ההורמונים שפקדו את גופי!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.