"Winter in Atlanta is Not real winter"

ב

את שירותי הצבאי העברתי בבסיס בדרום, במסגרת תפקידי הייתי נוסעת לשטח לכמה ימים כל שבוע. היה אחלה שירות, אבל דבר אחד יהיה חקוק בזכרוני לעד. דמיינו סיטואציה, מדבר, חורף, בחוץ יש מעלות ספורות, קר. מאוד קר. אנחנו מקימות אוהל לפני שמחשיך, יותר נכון מסנג'רות את חיילי המילואים או הסדירים לעשות את זה. מתארגנות לשינה:
פיפי- גטקעס-גופיה-גרביים-מדים-סוודר- חרמונית-כפפות-צעיף-כובע -שק שינה.
עד כאן הכל טוב. יש  5-6 שעות לישון, הספירה לאחור מתחילה עכשיו. 

אז מגיע הרגע, את מרגישה דגדוג, ואת אומרת לעצמך שאין מצב, שאת מדמיינת. מסתכלת על השעון, השעה 2 בלילה, יש לך עוד כמה שעות, חוזרת לישון. אחרי חצי שעה, שוב, הדגדוג הזה, אומרת לעצמך "טוב, זה קורה, מעניין כמה זמן אני אצליח להחזיק, לישון יותר חשוב כרגע", נשכבת על הגב, שלא ילחץ וידגדג שוב. נרדמת שוב. אחרי חצה שעה, הדגדוג הופך להיות כאב בלתי נסבל שאין ברירה אלא להיפטר ממנו. מסתכלת על השעון, השעה 3 לפנות בוקר. "טוב הגר, ישנת כמה שעות, זה בסדר, את יכולה לוותר על מה שנותר". ברגעים אלה ממש, מתקיימת מלחמה פסיכולוגית פנימית "איך לעזאזל אני יוצאת מהשק שינה, יוצאת מהאוהל, פותחת את החרמונית ומשילה מעליי את כל השכבות הללו, וכל זה בשביל לעשות פיפי". כן כל זה בשביל לעשות פיפי. אבל זה לא העיקר, מה שחשוב הוא אותו מילואמניק או חייל סדיר שהיו רואים אותנו יוצאות מהאוהל ומסתלבטים עלינו כל פעם מחדש על מסכת העינויים שאנחנו עוברות, כי פיפי כשקר זה משהו שרק לבנות יש, ככה מסתבר.

כמעט שני עשורים אחרי, אני נמצאת באותה סיטואציה בדיוק. אנשים מתנשאים, שמסתלבטים עליי שבאטלנטה לא באמת קר, בעיקר אלה שגרים פה למעלה משנה (וחיים בסרט), וחושבים שזה שאתם גרים בקנדה, או בבוסטון או במישיגן או איפה שלא תרצו וצג הטלפון שלכם מראה לכם מינוס מעלות בחודש ינואר, אתם יכולים לקפוץ לי! 

אני אומר לכם יותר מזה, אתם יכולים גם לקפוץ לאלה שנמצאים בארץ. כן, לאנשים בישראל קר, כן קר להם, לא רק לכם. נכון, כתוב להם על הצג של הטלפון 10 מעלות, בלי סימן המינוס ליד, אבל יותר קר שם. למה? אני מיד אסביר.

לפני שנה, עוד כשהייתי בישראל, והמתנתי לאישור עבודה פה, היה את הסופ"ש ההוא שכולם זוכרים בארץ, שירושלים נסגרה, אחרי שנים של בצורת (וזה לא משנה שגם אחרי הסופ"ש הזה הבצורת נמשכה). בכל אופן, כשאנחנו בארץ קפאנו מקור, כן קפאנו מקור, כי הבתים לא בנויים כמו פה, כי המקומות בארץ לא מחוממים כמו פה, כי התשתיות לא ערוכות לזה כמו פה, ראינו בטלויזיה שמנהטן ושיקגו נסגרו גם הן כי היה מינוס 50 מעלות. לפחות ככה הרגיש לאנשים. אנחנו, אותם ישראלים שלא רגילים לקרח על איילון ראינו את התמונות של מנהטן והרגשנו ברי מזל שאנחנו רק מתמודדים עם ירושלים אחת סגורה ולא מדינה אחת שלמה. חברים שלי מאטלנטה שלחו לי תמונות מאותם רגעים שגם אטלנטה כוסתה לבן, כן גם אטלנטה, ושאלתי את עצמי כמה וכמה פעמים, אם זה מה שאני באמת רוצה, למות מקור, כי ככה זה היה נראה. 

שנה אחרי, והנה אני פה. באוקטובר הטמפרטורה באטלנטה ירדה ל-6 מעלות, כבר אז היה לי קר. כעבור כמה חודשים, אני אומרת עכשיו שאני מוכנה להסתפק בחורף שכולו 6 מעלות.כי השבוע נוכחתי לדעת ש-6 מעלות זה רק הסתיו. השבוע המעלות צנחו אל מתחת לאפס. אז נכון, אטלנטה זה לא אלסקה וגם לא מישיגן ובטח שלא קנדה או אילינוי, יחד עם כל זאת, קר לי ואף אחד לא יגיד לי אחרת.

עכשיו, טירונית שכמותי, שואלת את אותם וותיקים, "אז איך מתלבשים פה בחורף?"
אילו רק הייתי יודעת לאן הכנסתי את עצמי, להלן מספר תשובות:
"חחח ,באטלנטה? את לא צריכה יותר מידי"
"בחורף של אטלנטה, את יכולה להסתפק במעיל של קסטרו, זה מספיק יחמם אותך"
"חחחח הגר מינוס 4 מעלות זה לא חורף".
ואת זה אני הכי אוהבת "החורף של אטלנטה זה לא חורף אמיתי". 

אני ממשיכה להסתבך, "אני מתלבטת איזה מגפיים לקנות, UGG זה ממש לא בא בחשבון מבחינתי, אני לא מוכנה לסבול את זה שאנשים חושבים שמותר להם ללבוש את זה עם כל פריט לבוש אחר"
הן עונות:
"הגר, נעלי UGG  יצילו אותך כשהרגליים יקפאו"
"אם היית מבינה מזה חורף אמיתי לא היית מדברת ככה על UGG"
"הגר, מה את מעדיפה להיות אופנתית או שיהיה לך חם?"
א.חשבתי שבאטלנטה לא באמת קר, הרי אמרתם את זה לפני שניה.
ב. לא יודעת מה לימדו אתכם, אותי לימדו שבשביל להיות יפה צריך לסבול,גם אם זה במחיר של כריתת כמה אצבעות ברגליים.

אותה קבוצת אנשים, מתנשאים ועילאיים, שבעיקר אוהבים לעוף על עצמם, יש להם תחביב כזה בחורף, הם מצלמים את מסך הטלפון שלהם עם תחזית מזג האוויר, מעלים לאוויר הפייסבוק ומתחילים להתחרות האחד בשני אצל מי יותר קר, האמת שזה משעשע לראות את החבר'ה מבוסטון, מנהטן ומישיגן מתנגחים האחד בשני ואז מגיעה ההיא מקנדה ומביסה אותם בצילום מסך אחד. בינינו, אימצתי את התחביב, אני עושה את זה למשפחה וחברים שלי, מסב לי אושר גדול. תארו לעצמכם שאפילו התחזית של אטלנטה, כי לדברי כמה אנשים אין פה באמת חורף, מצליחה לעורר תגובות מישראל כמו: "יואוו איך אתה חיה?"
אבל הסיפור נגמר, ההורים שלי הודיעו לי בערב שישי שהמזגן בבית שלהם קפא, אח שלי וחברה שלי מהארץ לא נשארו חייבים, ושלחו לי צילום מסך של הנייד שלהם מאתמול,

IMG-20150109-WA0001 IMG-20150109-WA0003

נראה לי שהעולם השתגע, 2 מעלות בישראל? מה יש לומר? יותר נכון מה לכם אנשים מתנשאים יש לומר?!

לפני שאתם בכלל עונים, אתם יודעים שירושלים במצור? אתם יודעים שאנשים רצו השבוע לקנות מצרכים בסופר מחשש שלא יהיה מעברי סחורות לעיר הבירה? אתם בכלל מבינים מה קורה בעולם חוץ מהעיירה הקטנה והמושלגת שלכם?! חוצפה. מילא הייתם נולדים פה, אתם כולה בפא!@#$@#ינג רילוקשיין מהעבודה או בלימודי תואר שני, וכבר ניכסתם לעצמכם חורף שהוא למעשה לא שלכם. אתם הרי תסעו עוד שבוע, חודש או שנה לישראל בחורף, ואז מה? תלכו לשבת על חוף הים? תרדו למדבר כי נעים שם? תסעו לחרמון כי נורא התגעגעתם לשלג? התשובה היא "לא", פשוט לא. אתם תשבו יחד עם מפזר חום שחוץ מהשם, הקשר בינו לבין חום מקרי בהחלט, לא תוציאו את האף שלכם כי יהיה לכם "נורא קר", ו"הכבישים כולם מוצפים" ו"יורד גשם בארץ, הירקות לא משהו". הרי אי אפשר באמת להוציא את הישראליות מהישראלי.

IMG-20150106-WA0000

(הפוסט הזה נכתב, אחרי שבמשך יומיים שלמים, נחשפתי להתייחסויות מזלזלות על ה"חורף של אטלנטה". את האמת, לא קר פה באמת, ואין פה באמת חורף. אני ושותפה שלי בדיוק בדרך לבריכה במלון W, אחח אני כבר מדמיינת את הקוקטייל שאני מזמינה ושותה אותו על שפת הבריכה).

עד כאן.
מאטלנטה. הקפואה!

IMG_20150110_211456

ולכם בישראל, תהיו חזקים
אוהבת
אני.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.